Nájdete nás aj na Facebooku

CANOR TP134

 • TP134 je elektrónkový integrovaný zosilňovač s výkonovými elektrónkami EL34  v ultralineárnom zapojení  do výkonu 10W pracujúci v triede A .
 • Šasi je masívna zváraná kovová konštrukcia ktorá eliminuje mechanické vibrácie .
 • Ako u všetkých produktov firmy CANOR  aj u TP134    bola pri výrobe plošných spojov  použitá  CMT ™  technologia ( CANOR ®  printed circuit boards are designed by premium CMT ™ technology (CANOR ® PCB Milling Technology)
 • K tejto technologii sme sa prepracovali dlhoročnými skúsenosťami  v snahe zlepšovať zvuk našich produktov . Táto technologia  nám umožňuje priblížiť sa dielektrickým stratovým činiteľom  plošných spojov (DPS)  k stratovému činiteľu  vzduchu  , nakoľko sa  v elektrónkových zapojeniach  pracuje s pomerne  vysokými impedanciami a každé zhoršenie tangenty (tak ako u kondenzátorov )   prináša aj zhoršenie zvukového obrazu a vzdušnosti . Touto  technológiou sme dosiahli  takých vynikajúcich  parametrov  ,akých sa dá docieliť  pri „drôtových spojoch „  ,  iba s použitím veľmi drahých a kvalitných drôtov s teflónovou izoláciou .  Táto technológia má ale výhodu  opakovateľnosti  pri výrobe so 100%  identickým geometrickým usporiadaním   ( čo u wire to wire  nie je možné) .
 • V prvom produkte CANOR   TP134  je použitý na riadenie  hlasitosti reléový atenuátor – namiesto štandardného  potenciometra . Toto riadenie sa používa u  o niekoľko tried drahších konkurenčných zosilňovačov .  Tento atenuátor sme vyvíjali takmer rok . Vyskúšali sme rôzne princípy  T a PI článkov rôzne impedancie  ,až sme vyvinuli atenuátor ktorý spĺňa všetky naše počiatočné požiadavky  – riadenie zisku po 1dB ,  minimálny  útlm 63dB čo najmenší počet kontaktov cez ktoré prechádza signál , napríklad cez podobné riešenie  ale z PI článkami signál prechádza až cez 12 kontaktov relé a to vždy nezávisle od navolenej hlasitosti  . U nášho riešenia signál prechádza cez nula  až 6 kontaktov v závislosti na hlasitosti . Toto riešenie sa nakoniec ukázalo najlepšie aj po zvukovej stránke.
 • Riadiaca časť, ktorá riadi celý zosilňovač (prepínanie vstupov, riadenie hlasitosti a soft štart celého zosilňovača), je  napájaná a oddelená samostatným vinutím  – riadiaci procesor sa zapína iba na krátku chvílu pri zmene stavu vstupov alebo hlasitosti – následne sa okamzite vypína a nemôže tak  spôsobovať rušenie audio signálu.
 • Primárne  a sekundárne vinutie je oddelené uzemnenou  medenou fóliou s 50% presahom ktorá zabraňuje prenikaniu rušivých napätí zo siete .
 • Anódové napätie je  filtrované kvalitnými  kondenzátormi s vysokou kapacitou.
 • Jedna z najdôležitejších častí elektrónkového zosilňovača – výstupný transformátor má niekoľko bifilárnych  vinutí , ktoré sú zoradené do sekcií tak, aby výkonová šírka pásma zosilňovača bola čo najväčšia.
 • V signálovej ceste sú použité  iba kvalitné polypropylénové kondenzátory .
 • Kvôli životnosti a stabilite elektróniek sme vyvinuli unikátne meracie a zahorovacie zariadenia na ktorých  selektujeme tie najlepšie kusy elektróniek.

Prvé fotografie:

001

Picture 1 of 8

Technická špecifikácia

Výstupný výkon 2 x 35 W / 4,8 Ohm
Vstupná citlivosť 400 mV / 35 W / 1 kHz
Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ±0.1 dB / 5 Watt
Vstupná impedancia 30 kOhm
Výstupy 5
Harmonické skreslenie    < 0.15% /5W
Odstup šumu 93 dB
Zostava elektróniek 4x 12AT7, 4x EL34
Napätie 230 V / 50-60 Hz
Rozmery (š x v x h) 435 x 170 x 390 mm
Váha 22 kg
Share →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *